Partia Socialiste ne zì! Ne nje moment te paprìtur ndàhet nga jèta ish-deputetja e PS (EMRI)

OIP 1

Partia socialiste ne zì per Ish-deputeten e saj, Edlira Haxhiymeri është ndàrë nga jeta. Pedagogia vùante prej vitesh nga një sëmùndje e rèndë, e cila ia mòri jètën. Lajmin e trìshtë e kanë bërë të ditur familjarët e saj. Djali i saj njoftoi lajmin e trìshtë për miqtë dhe të afërmit duke treguar se Haxhiymeri po vùante prej 5 vitesh nga sëmùndja e rèndë.

fdhfth

POSTIMI I DJALIT: Të dashur familjarë dhe miq, me pìkëllim të madh ju njoftoj se nëna ime e shtrenjtë, Edlira Haxhiymeri, ndèrroi jetë. Ju falenderoj për ndìhmesën dhe mbështetjen që na keni dhënë gjatë më shumë se 5 viteve tejet të vèshtira ku lùftuam me çdo mjet e mënyrë për të mpòshtur sëmùndjen e saj.

Làmtumira e fundit për Edën tonë të dashur është nesër në vàrrezat e Tufinës. Nisja e kortezhit është në ora 11:00 nga shtëpia funerale Alba 2000.

Haxhiymeri ùshtronte profesionin e pedagoges në Universitetit të Tiranës. Po ashtu, ajo ka shërbyer si deputete e Partisë Socialiste vite më parë si dhe ka mbajtur poste si sekretare organizative në selinë rozë.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!