Evi Kokolari me ‘SUPER LAJM’ – SHBA janè pènduar, duan t’i hèqìn Berishes….

CFA5C71A 931F 4A11 9F24 AB77CC1F987B

Duket se koheve te fùndit po flitet shum per hèqjen e non gratave te is kryeminisyrti berisha ku kete here ka befàsuar Evi Kokolari me super lajm. “SHBA janè pènduar, duan t’i hèqìn Berishes ‘non grata””

Aktivistia e njohur qè èshtè vendosur nè krahun e Sali Berishès, Evi Kokalari, foli pèr marr.edhèniet me ambasadoren amerikane Yuri Kim.

Ajo u shpreh mbrèmjen e djeshme nè “Zonè e Lire” se eshtè takuar dhe niohur me diplomaten e SHBA nè New York, kur ajo ka marrë postin e ambasadores,

por tashme jane ftohur pak Ajo poashtu shprehu se ka shum informata brenda departamentit tè shtetit gè titulli ‘non grata’ planifikohet ti hìqet perish kryeministrin Berisha dhe se kjo do tè ndodhè pèr njè kohe shum te shpejte u shpreh ajo.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!