‘Lùftë’ mes grave pranë Berishës per te marre Presidencen: Jozefina Topalli jep lajmin e paprìtur…

topalli kokalari

Duket se me kthimin e Berishes per te marre kreun e partise Demokratike, marrëdhënia mes dy demokrateve Evi Kokalari dhe Jozefina Topalli duket se është tepër e tensìonuar, teksa ditët ë fundit nuk i kanë kursyer ‘thùmbat’ për njëra tjetrën.

Nisur nga fakti se ditët e fundit emri i politikanes Majlinda Bregu po qarkullon për postin e Presidentit të ri, Kokalari ka bërë një deklaratë ku ‘thumbon’ hapur Topallin.

“Aman vetëm Majlinda Bregun mos e bëni Presidente se do të na pèsoj infàrkt kardial Xhozi”, shkruan Kokalari.

Më herët, Kokalari është shprehur se Topalli ka sùlmuar të gjitha femrat në PD, për shkàk se ka dashur që të jetë gjithnjë e para krah ish-kryeministrit Sali Berisha.

kokalari

Dy demokratet ishin të pranishme në Kuvendin e 30 Prillit, në Pallatin e Kongreseve, por mes tyre nuk pati àsnjë takim, apo qoftë edhe përshëndetje kortezie.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!