Yuri Kim rindèz ceshtjen ‘Gerdeci’ SPAK ne aksìon: Fatmir Mediu thirret me ùrgjence ne gjẏkate…

collage 9

Duket se kryeministri Rama po ngùlmon pa fùnd te SPAK te nderhyje ne rastin e Berishes per arr èstimin e tij por kjo levizje nuk po i vjen ne ndìhme me shpejtesi.

Mesa duket kjo nisme ka ndèzùr edhe njehere ceshtjen Gerdeci ku ka prekur ish ministrin Mediu qe mesa duket rinis per te disaten here hapjen e dosjes dhe hapat që do të ndìqen. Çfarë do të ndodhë me Fatmir Mediun?!

Rihapja e dosjes ‘Gërdeci’ dhe hapat që do të ndìqen. Çfarë do të ndodhë me Fatmir Mediun…

Pas kthìmit nga SHBA te ambasadores amerikane Yuri Kim duket se po mùndohet te ndèze me cdo kusht ceshtjet e vjetr ku eshte i perfshìre ish kryeministri Berisha.

Gjy.kata e posaçme e Apelit ùrdhëroi hapjen e dosjes ndaj ish- ministrit të Mbròjtjes Fatmir Mediu, emri i të cilit lìdhet me shpèrthìmìn tràgjìke të Gërdecit, por që për shkàqe proceduriale të imunitetit ai shpètoi pa u gjy.kuar prej vitit 2009.

Ishte gjyqtarja e posaçme e Apelit Saida Dollani që hòdhi poshtë një vendim të pak muajeve më parë të një gjy.katësi të shkallës së parë të posaçme.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!