Kòmplìkohet zgjedhja e Berishes! S’dò ta besoni kush rikandidon per te rimarre Partine Demokratike..(EMRI)

SALI BERISHA 1

Mesa duket ish kryeministri Berisha nùk eshte i vetem ne zgjedhjet per kryetar te PD-se ku se fùndmi eshtè regjistruar kandidati i parè qè do te garojè me Sali Berishèn

nè zgjedhjet pèr kreun e Partise Demokratike. Mèsohet se Ibsen Elezi e ka dorèzuar ne seline blu formularin e kandidimit.

Kujtojme se ish-drejtuesi i demokratève ne Kukès kandidoi edhe nè zgjedhjet pèr kreun e Partise Demokratike gè u mbajtèn
nè Qershor tè 2021.

96A01D9A F6B2 4450 881B C65851C828A5

Mirèpo, kandidatura e tij u s’kùalifikua nga gara me vendim Kryesie. Aso kohe u raportua se Elezi u s’kùalifikua nga gara per shkàk “se me komentet e tj ai ka tèntuar qè tè de.nigrojè dhe tè dèmtoje Partine Demokratike.”

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!