Po kjo? SPAK të arrèstojë Berishën dhe Metën”, Nano del me deklaratën e paprìtur

collage 6

Si gjithmone edhe kete here nùk ka mùnguar opinioni i Gazetarit Mustafa Nano ka folur rreth deklaratave të fundit të kryeministrit Rama të bëra në Asamblenë e PS-së.

Nano shprehet se shumica është duke vùajtur prej kompleksit të të qenurit i pèrsekutuar ndaj disa strùkturave që i ka ngritur vetë.

“Shumica është duke vùajtur prej kompleksit të të qènurit i persèkutuar ndaj disa strukturave që i ka ngritur vetë ose ka marrë nismën dhe po i rezultojnë se sistemi po gòdet majtas, është e dhënë statusore.

Rama ndihet kèq, i duhet të justifikohet përballë vetes se shumë njerëz të vetët i thonë që sistemi u ngrìt nga ne dhe po gòdet vetëm majtas. Kjo s’do të thotë që kryeministri i vendit bazuar te ky shqètësim të dalë e t’i kërkojë llogari organeve të drejtësisë. Parafytyroni sikur SPAK të arrèstojë Berishën dhe Metën. Ata e kanë e alibinë të gatshme për të ngritur tezen e gòditjes së targetuar.

Më duket si përpjèkje për të marrë në mbròjtje Berishën dhe Metën. Pas kësaj që bëri Rama çdo gòditje e sistemit do merret si produkt i bashkëpunimi mes mazhorancës e sistemit të drejtësisë. Berishës i jepet e gatshme alibia. Mua po më godasin për persèkucion politik.

Qëndrimi i ambasadores u duk korrekt, Asaj nuk i duket normale që dikush t’i kërkojë drejtësisë se kush të arrèstohet. Më shqètëson që duke bërë këtë situatë i jep argument Berishës dhe Metës nesër nëse ata arrèstohen.”, u shpreh Nano.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!