Spiropali “shpèrthèn” kèq ndaj Berishës: “SPAK duhet të të kapë për leckash”..

spiropaliiii

Ne seancen e sotme Ministrja Elisa Spiropali ka shpërth yer sot në akùza ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha duke e quajtur një rival politik të damkòsur.

Spiropali theksoi se SPAK duhet ta vendosë Berishën para përgjegjësive dhe se po të ishte në dorën e kryeministrit apo Partisë Socialiste, Berisha nuk përfaqëson àsgjë.

Spiropali: Dhe, dua ta them këtu edhe pse me kèqardhje që është kjo shumicë që e ka mbështetur dhe me kosto politike reformën në drejtësi atëherë kur ju gòdisnit me mòlotovë dhe zjàrr. Ju vrìsnit e sùlmonit jashtë këtyre institucioneve për të bërë prèsion.

Ti bën mirë që përqesh SPAK-un se stë ka kapur për lèckash për të të vënë para përgjegjësive ku të japësh llogari. Ti thua që Rama po i bën presion SPAK-ut se ka frìkë nga ty, po ku ka rival më të dàmkosur se ty?!

Po të ishte për PS dhe për Ramën kandidatura është më e mirë se àsgjëja. Në 31 vite ke dalë këtu e ke folur pa etikë e kùjdes për të vërtetën, përfùndimisht fëmijët e të rinjtë e këtij vendi duan më në fund të çlìrohen nga kjo ùlërimë, nga ky màshtrim që e sheh politikën si armë për të shkàtërruar e jo për të ndërtuar.

Më erdhi kèq që dëgjova sot dhe një deputete që foli me të njëjtin stil, dhe nuk ka rëndësi është i malit apo grupit parlamentar, të gjithë të njëjtën gjuhë përdorin.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!