Rudina Hajdari rikhtehet fùqìshem me deklarate tè fortè: Nùk ja vlen, do te fshìhet nga historia.

collage 4

Nù ka mùnguar as ndèrhyrja e ish-deputetes se Partisè Demokratike Rudina Hajdari ku komentoi situaten brenda selise blu. E ftuar nè njè emision Hajdari sù lmoi me tone te àshprà Gazment Bardhin dhe deklaroi se ka shpèrdoruar besimin e demokratève dhe nuk ja vlen ta komentosh ndersa shtoi se ai do tè fshìhet nga historia e Partise Demokratike.

“Nuk ja vlen te komentosh Gazment Bardhin. Ai Iloj statusi pèrveçse tregon qè s’e di historinè e PD, tè akùzosh emra që kane kontribuuar shumè aty brenda.

Ka sjellè dèmtimìn e PD, ai nuk di historinè e PD. Gazment Bardhi kishte ne post shumè tè rèndèsishèm nè PD dhe shpèrdoroi besimin e demokratève nè njè farè mènyrë qè historia e ti brenda PD nuk do mbahet mend si Sekretar i Pergjithshèm.

Ai do fshìhet nga historia e PD. Sot ka akses nè Facebook dhe disa ndjekèsa, aq sa ka mundesi tè komùnikoje me demokratèt, e shpèrdoron”- deklaroi me tone te àshprà Hajdari.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!