Tràdhëtia ndaj Berishës i kthèhet mbràpsht Bashës/ Gjatè nisjes pèr Amerikè, F.B.I. e kthèn nga avioni dhe e…

8810C96C 73CD 4392 9A21 AD43FF6BA2F7

Mesa duket gjerat nùk po shkojne aq mire sa duhet per ish kryetarin e partise demokratike Lulzim Basha.

Sali Berisha ka bere nje deklarate te fòrte mbremjen e djeshme, pasi u shpreh se Lulzim Basha eshte nisur per ne SHBA bashke me Agron Gjekmarkajn, por e kane zbritur ne Rome.

Ai tha Basha u ftua nga zyrtari amerikan Gabriel Escobar, por F.B.I nuk e ka lejuar te shkoje ne Shtetet e Bashkuara. “Kam respekt per zonjen Karen Donfried se ka nje karriere te gjate diplomatike, por vetem nga ana njerezore duhet te perseris ate qe i kam thene ne dhjetor zotit Gabriel Escobar,

i cili erdhi, u takua me Lul Bashen, dhe te gjitha keto 1 jave para Referendumit per shkàrkimin e tij. Ne ate kohe i thashe se shqiptaret nuk i kane qejf kukullat. Tha qe do shkonte Basha ne SHBA. U nis Basha ne SHBA me Gjekmarkajn, e zbriten ne Rome te Italise”, u shpreh Berisha.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!