Nùk vònon pergjigjia! Rama i bëri thirrje SPAK-ut që të arrèstojë Berishën, SPAK ne aksìon…

OIP

Duket se kryeministri Rama po ngùlmon pa fùnd te SPAK te nderhyje ne rastin e Berishes per arr èstimin e tij por kjo levizje nuk po i vjen ne ndìhme me shpejtesi.

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur sot kryeministrit Edi Rama lìdhur me deklarata që kreu i qeverisë bëri një ditë më parë gjatë Asamblesë së PS

Berisha thotë se kryeministrit i duket porta e SPAK-ut si ajo e fèrrit. Ai shton më tej se tmèrri që ka Rama ndaj tij është aq i madh sa që po tèntojnë ta mbajnë të ìzoluar në çdo formë.

Postimi i Sali Berishës:

Kreu i organizates krìmìnale Edi Rama ne pànik dhe hòrror te madh. Firmat i duken hekura, sallat e takimeve i duken qèli! Punonjesit e Skapit te Partise i duken ùshtare te Luçiferit. Dera e SPKU-t i duket dera e fèrrit!

Perveç fjalimit hòrror per SPAK-un ai si kùrre ndonjehere me pare publikoi edhe 4 statuse ne rrjetet sociale kushtuar atij.

Miq, Edi Rama i ngerth yer si ùurre me pare nga Thanatos- Complex apo kompleksi i vdèkjes, po jeton diten dhe naten ne boten e pertejme ne te cilen firmat per inceneratoret, Check-upin, Portin e Durresit e te gjitha PPP i shfaqen si hèkura te renda jo vetem ne duar por edhe ne kembe.

Porta e pòokurorise se posaçme SPAK-ut i duket si porta e ferrit, punonjesit e personeli i kesaj prokurorie perfshì ketu edhe portierin i duken si gardian te Luçiferit, sallat e mbledhjeve i duken qèli te zeza, Agaçi, Ahmetaj, Veliaj here i duken si Basha here tjeter si te penduar te drejtesise.

Netet qe fjeti ne Dhermi klith ne kup te qiellit “Erdhi, erdhi, erdhi”, fjala eshte per mua, te cilit ne nje ender e i dukem si Luçiferi kurse ne nje tjeter i shfaqem si Anibali.

Por tmèrri ndaj Berishes eshte po kaq i madh edhe gjate dites saqe rjòet kane marre ùrdher te prère te mòs e lejojne kùrre te dale nga shtepia pa pampers pasi po ti dale Berisha para ne rruge, ne palament apo gjetiu atij i ndodh ajo qe tashme eshte bere virale ne fotot e tij te njomura nen vete.

Prandaj dhe ai ne çdo ngjerje te madhe te partise se tij frymezohet vetem nga bota e pertejme ne te cilen ai gjallon.

Keshtu, ne Kongresin e fundit te PS, per te cilin analistet konstatuan se ne permbajtje ngjasonte shume me Kongresin e Cosa Nostras pasi u muar vetem me Skapin e Partise dhe Berishen, kùndershtarin qe e tmèrron. Ne nje status timin une e quajta thjesht Kongresi i lepurit ne ne bark te Edi Rames.

Por makthi i Rames nga ligjet qe ka shkèèlmuar per te pasuruar veten ka kaluar nga lepur ne bark ne tmerr, horror te vertet ne shpirtin e tij.

Ndaj dhe ai ne dèsarroi te vertet e shnderroi Asamblene e djeshme te PS ne asamble te tmèrrit, hòrror qe ka pùshtuar shpirtin e tij.

Keshtu Rama ne Asamblene e nàrkopartise se tij teresisht i shperfytyruar i kushtoi gjysmen e fjalimit te tij Skapit te Partise ndaj te cilit beri kercènime asgjesuese ne rastse pròkuroret tràdhetar do te guxonin te imagjinonin e ndermerrnin veprime ndaj mìnistrave, Agaçio dhuratmadhit, Dvoranit te Partise dhe làrg qofte vete atij.

Ai e di mire se me firmat qe ka vendosur ne aferen e djègesave por dhe ne te gjitha PPP eshte dhe do jete dashi kùrban i Skapit te Partise pasi te gjitha shkèljet ligjore krìminale te ministrave te tij e kane origjinen te firma e tij.

Ai e di mire se hekurat ne duart e zyrtareve te tij sot jane hèkura ne duart e mìnistrave, Agaçios dhe vet atij!

Ndaj dhe bèrtet korridoreve jashte kontrolli si Saçi i bulevardit, te cilin e kishte mik, se nuk do lèjoje kurre njeri qe ti permb yse qeverine.

Miq, i sfàzuar dhe ne koshmar te plote Rama dje ne asamblene e tij leshoi kushtrimin: Anibales ante portam, Anibali para portes apo Erdhi Berisha dhe i kerkoi perseri publikisht Spakut te Partise: me shpetoni nga Sali Berisha.

Rama e ka kuptuar se loja me opoziten e emeruar prej tij, ABB Alibej-Bardhi, do te kete fundin e Bravo opozites dhe se me opoziten e vertet ai tashme eshte i pàshprese! sb

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!