Plàsin pròtestat në të gjithë Shqipërinë siç u paralàjmërua nga ish kryeministri: Berisha jep lajmin e ”PAPRÍTUR” që sonte…

collage 6

Duket se diten e sotme kane filliuar pròtestat e o para sic ishte edhe làjmeruar nga ish kryeminsitri Berisha.

Kryeministri, Sali Berisha pas ndèzjes së qirinjve para shkallëzve të kryeministrisë, për vdèkjen e 31 vjeçarit, Ilvi Meta paralàjmëroi edhe pròtesta të tjera që do të mbahen në ditët në vijim.

Berisha tha se organizimet dhe pròtestat do të bëheshin kùndër vjèdhjeve dhe shfrÿtëzimeve që po bëheshin me pronat publike.

Berisha: Tani ju garantoj, po ju paràlajmëroj që tani se do të nisin pròtestat për vjèdhjen e pronave publike. Ju e morët vesh që bashkëshorti i zonjës Xhaçka shpallet investitor strategjik. Pròtestat do të fillojnë për këtë mos kini dyshim. E morët vesh se çfarë del pas Butrintit? Së paku del Gjiknuri.

Fieri është qytetit i parë që ka nisur homazhet për 31 vjeçarin Ilvi Meta i cili u gjet i pàjètë në qelinë e tij në komisariatin e Kavajës në të njëjtën ditë që u arrèstua.

I pranishëm në homazhe ka qenë edhe deputeti i PD, Luan Baçi i cili deklaroi se ky nuk ishte rasti i parë që dikush hùmbte jetën brenda komisariatit dhe se polìcët po tregoheshin tepër të dhùnshëm ndaj qytetarëve. Kjo sipas Baçit vjen si pàsojë e punësimit të militantëve të partisë Socialiste nëpër komisariate.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!