LAJMI FUNDIT/ Berisha: Do t’i jap fùnd…“Pyetje është kjo?”, Ish kryeministri bën gati letrat për…(VIDEO)

SALI BERISHA 1

Diten e sotme ne nje konference per mediat, Sali Berisha u shpreh se nuk është i shqètësuar se përballë tij në garën për kreun e PD-së nuk ka asnjë rival.

Berisha tha se i ka bërë gati dokumentet për kandidimin e tij, që në fakt më shumë do të ngjajë me një referendum nëse demokratët do të votojnë pro apo kùndër tij.

A jeni i shqètësuar që nuk keni asnjë kandidat përballë për kreun e PD-së?

Sali Berisha: Pyetje është kjo? Kjo është pàkuptim, dua të dènoncoj fushatën e paimagjinueshme të financuar, me miliona euro, nga qeveria, màfia e Soros, kùndër kandidimit të Sali Berishës. Njeriu ka shpallur që do të kandidojë, dhe bëhen emisione a duhet të kandidojë apo jo?

Mbrëmë të gjitha emisionet kishin këtë, do të kandidoj, do të dòrëzoj dokumentet dhe do tiu drejtohem shqiptarëve në mënyrën më besimplotë, si dèshmi e respektit e dashurisë, respektit, për të ndryshuar për mirë jetët e tyre.

Nuk mundet që të pajtohem unë kùrrë me këtë situatë, që shqiptarët lindin fëmijë për emigracion. Unë kësaj situate do ti jap fùnd sa më parë, unë do të jem një lider referendar, i zgjedhur me referendum popullor, nuk ka kartë më të fuqìshme sesa kjo. Kush të dojë të vijë përballë meje, aty është një komision që verifikon kushtet.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!