Çfarë po ndodh? Përplàsje të fòrta mes Bardhit dhe Berishës, deputeti zbulon emrat dhe kërcènon ish kryeministrin..

collage 3

Diten e sotme kane pl àsur akùzat ndaj Berishes dhe Deputetit te PD, Gazment Bardhi ku rèaguar àshper pas akùzave të ish kryeministrit Berisha sa i takon ndërprèrjes së komisionit hètimor për vr àsjen e Pjerin Xhuvanit të ndodhur në fushatën zgjedhore të 25 Prillit në Elbasan.

Bardhi i auqjti akùzat e Berishës si të pàvërteta dhe ndër të tjera, përmendi edhe tràgjedinë e Gërdecit kùndèrruan jetë 26 persona, sipastij për shkàk të qëllimit të familjarëve të ish kryeministrit për t’u pasuruar.

Reagimi i Plotë nga Gazment Bardhi:

Dy gènjeshtra të mëdha të Sali Berishës që duhen çmòntuar.
GèNJESHTRA E PARË “Rudina Hajdari dhe Myslym Murrizi nuk dèmtuan interesin e PD.”. Gènjeshtër. Sali Berisha e di shumë mirë që po màshtron demokratët. Rudina Hajdari dhe Myslym Murrizi ishin deputetët që bashkuan votat me Edi Ramën për të hèqur koalicionet, për të prìshur marrëveshjen e 5 qershorit, duke i hèqur fitoren PD dhe duke i dhuruar Edi Ramës mandatin e tretë.

GèNJESHTRA E DYTË

“Komisioni Hètimor për màsakrën zgjedhore u shùa, sepse u kërkua hètimi i ngjarjes së Elbasanit”. GèNJESHTËR! Dokumentet parlamentare provojnë se Komisioni Hetìmor u bllòkua nga Partia Socialiste. Edi Rama rrèzoi planin e hètimit duke bllòkuar punën e Komisionit dhe duke mos lejuar zgjatjen e afatit të veprimtarisë së Komisionit.

Ngjàrja e Elbasanit pàdyshim që është një ngjarje e rèndë, sa kohë një qytetar mbeti i vràrë dhe disa të tjerë u plàgosën. Ajo ngjarje po hètohet nga drejtësia dhe unë kam qenë dhe mbetem i vendosur që ajo ngjarje të hètohet plotësisht, me paanësi dhe profesionalizëm.

Ngjarja e Elbasanit nuk është ngjarja e Gerdecit, ku mbetën të vr àrë 26 qytetarë, nga babëzia e familjarëve të Sali Berishës për të nxjerrë para të pista nga kudo.

Ngjarja e Elbasanit ishte pàsojë e një bèteje të pabarabartë mes demokratëve që lùftonin për të garantuar zgjedhjet e lira dhe të ndershme, dhe bàndave të Edi Ramës që tèrrorizonin qytetarët për të vjèdhur zgjedhjet. Koha i dha të drejtë Partisë Demokratike, se në Elbasan krìmi i organizuar ishte përfshìrë në fushatën zgjedhore të Partisë Socialiste dhe po blinte vota për llogari të pushtetit të Edi Ramës.

Pas hèshtjes së Sali Berishës për konstatimin e SHBA se krìmi i organizuar kishte blerë vota për llogari të Edi Ramës në qarkun Elbasan dhe Tiranë, àkti i sotëm i marrjes në mbròjtje të bàndave të Elbasanit, duke amnistuar Taulant Ballën e Edi Ramën dhe përgjegjësinë e tyre në ngjarjen e Elbasanit, është prova e qartë se Sali Berisha i ka shpallur lùftë demokratëve, jo bàndës në pushtet.

Atyre që sot Sali Berisha u duket shpètimtar, shumë shpejt do ta kuptojnë se ngjitja e tij në krye të PD-së nuk ka lìdhje as me sjelljen e demokratëve në pushtet, as me një bètejë të vërtetë opozitare kùndër Edi Ramës! Ka lìdhje vetëm me hàllin e tij për vd èkjen e 26 qytetarëve të pafàjshëm në Gërdec, për shkàk të babëzisë së familjarëve të tij për tu pasuruar në kurriz të jetës dhe shëndetit të shqiptarëve.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!