Lulzim Basha rikthim në partinë Demokratike? Mblidhet me ùrgjènce grupi parlamentar i PD-së, ja çfarë prìtet të ndodhë..

collage 1

Eshte perfolur per nje rikthim te ish kryetarit Lulzim Basha ne PD por mesa duket eshte përgènjèshtruar menjehere nga ai vete se sdo te kete nje kthim te dyte aty persa te jene persona te pàdèshiruar per ameriken ku duket se ka shènjestruar Berishen.

Nesër (të enjte) në orën 17:00 në selinë blu, Enkelejd Alibeaj do të zhvillojë mbledhje me grupin parlamentar të Partisë Demokratike.

Në fokus të bisedimeve prìten të jenë vendimet e Kuvendit të 30 prillit i cili shkàrkoi Alibeajn nga pozicioni i kryetarit të grupit parlamentar dhe “komandoi” Komisionin e Rithemelimit për të marrë drejtimin e PD-së deri në zgjedhjet për kryetarin e ri që do të zhvillohen më 22 maj.

Gjithashtu një tjetër temë diskutimi prìtet të jetë edhe negocìatat me mazhorancën për emrin ne presidentit të ri.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!